Mindig valamilyen téma köré csoportosítjuk a heti foglalkozási tervünket. Ez lehet évszak, hónap, tevékenység, állat, növény stb.

Minden nap énekelünk, mondókázunk, verset mondunk,(a régebben tanultakat is)- minden tevékenységünket végig kísérik- és zenét hallgatunk, ritmusfejlesztő feladatokat játszunk. A legtöbb éneket, mondókát mutogatással követjük, így sokkal élvezetesebb és könnyebben megragad az emlékezetben. A Mocorgó honlapján megtalálod a családi bölcsődénkben tanult verseket, dalokat, mondókákat.

A gyerekek legkedveltebb kézműves tevékenysége a „festés” és gyurmázás. A kicsik az ujjukkal, tenyerükkel, szivaccsal stb. alkotnak gyönyörű színes képeket. A só gyurmából készült formákat kiszárítjuk és a többi remekművel együtt haza lehet vinni anyának, apának, testvérnek. És ezeken kívül még sokféle technika van, amit a gyermekekkel megismertetünk.

A gyerekek lételeme a mozgás. Minden nap játszunk a szabad levegőn (csak rossz időjárás esetén nem) az udvarunkon. Kismotorok, homokozó, libikóka, csúszda, kisház stb. teszik a kinti tartózkodást változatosabbá. A benti nagy tornán utánozzuk az állatok mozgását, énekkel, mondókával, történettel kísérjük az intenzívebben megmozgató, egyensúlyt, koordinációt fejlesztő mozdulatokat.

Környezetünket a legjobban a gyakorlatban ismerhetik meg a gyerekek. Nagyon élvezik a palánták ültetését (pl. saját paradicsomot ettünk a nyáron), locsolást, gazolást (talicskában tolni a gyomot és kukába önteni roppant komoly dolog), cinegéknek eleséget adni és megfigyelni őket az ablakból, rozsdafarkú fiókákat csendben lesni, hogyan eteti őket az anyukájuk a fészekben, bodzaszörpöt keverni nagy üvegben és utána uzsonnára jóízűt inni belőle, mézeskalácsot formázni stb.

Hétfő: új dalok

Kedd: új versek, mondókák, mesék

Szerda: ábrázoló tevékenységek (festés, színezés, ragasztás stb.)

Csütörtök: nagy mozgásos “torna”

Péntek: környezet tevékeny megismerése (pl.: sütés, szörpkészítés, gesztenyegyűjtés, kertészkedés, időjárás megfigyelése stb.)