Az ünnepek széppé, színessé teszik az életet, segítséget adnak a meglévő hagyományok megőrzéséhez, az újak kialakításához, az előre tekintéshez és az elmúltak értékeléséhez. Ezt a szerepet csak akkor töltik be, ha minden érintett jól érzi magát, senki nem érzi kényszernek a bekapcsolódást (áttételesen sem!). Ehhez hozzátartozik az is, hogy a szülők sem tevőlegesen, sem anyagilag nem terhelhetőek. Az ünnep hangulata, az érzelmi élmény a fontos, nem az ajándékok értéke.

A család ünnepe a Karácsony, a Húsvét, az Anyák napja, kerülendő az előünneplést – amely csökkentheti az otthoni ünnep varázsát- a családi napközi bizonyos előkészületekkel és érzelmi ráhangolással járulhat hozzá a családi ünnep hangulatához.

Hagyomány nálunk a Miklós napi ajándékozás a karácsonyi mézes kalácssütés, házi komolyzenei koncert, a Gyermeknap, a családi bölcsődében előforduló születés vagy névnap megünneplése.  (Egyik alkalom sem terheli a szülőket anyagilag.)

Miklós napon  új, Mocorgós játékokkal lepjük meg a gyerekeket és hazavitelre is kerül kis csomag.

Húsvét előtt nyuszi vendégeskedik nálunk.

Gyermeknapon póni lovaglásra szoktunk menni a gyerekekkel és szüleikkel, ahol más állatokat is láthatunk és simogathatunk vagy kirándulni megyünk együtt vagy más programon veszünk részt.

Szülinapján tortával (gyertyával), papír koronával, énekkel és lufikkal köszöntjük az ünnepeltet.

Házi koncertünkön a cselló, a hegedű, a harsona, a trombita szép hangjaiban gyönyörködhetünk a gyermekekkel és szüleikkel együtt, tavasszal és télen egy-egy alkalommal. Az élő muzsikálás örömét meghívott zenészeink jókedvvel adják át nekünk. A bátrabbak, kíváncsibbak ki is „próbálhatják” a hangszereket.

Családi bölcsőde helyszínén kívüli programot csak a szülő előzetes engedélyével, esetenként segítő részvételével szervezünk. Pl. pónilovaglás, hajókázás. Pontosan tisztázva, kell-e ezekért a szülőknek fizetni. (Eddig még soha nem kellett.)

A programon való részvétel nem kötelező: a családi napköziben maradók felügyeletét biztosítjuk.